Amazfit GTS 2e паметен часовник

7.990 ден

Дополнителни информации

Боја

Lilac purple, Moss green, Obsydian black

Спецификација

Димензии 40,9 x 35,5 x 11,4 mm
Материјал за тело Поликарбонат
Тежина 31гр (со каиш)
Материјал од лента Силициумска гума
Должина на ременот 118мм (долга верзија), 76мм (кратка верзија)
Ширина на ременот

20мм

Водоотпорна оценка 5 АТМ
Екран 1,43 “целосна боја IPS LCD, 72% NTSC (типично), резолуција 302×320
Екран на допир 2.5D стакло + облога против отпечатоци
Сензори BioTracker P 2 PPG биолошки оптички сензори сензор за забрзување жироскоп сензор геомагнетски сензор (само Amazfit Bip U Pro)
Микрофон Да (само Amazfit Bip U Pro)
Позиционирање GPS (само Amazfit Bip U Pro)
Bluetooth BT5.0 / BLE
Батерија 230mAh литиум-јонски полимерна батерија (типична вредност)
Време на полнење Околу 2 часа
Метод на полнење Клип / 2-пински POGO игла
Траење на батеријата Типично сценарио за употреба: 9 дена
Операционен систем РТОС
Додатоци Приклучок за клип, упатство за корисник
Апликација Апликација Zepp (порано позната како Апликација Amazfit)

Карактеристики

Каде стилот се среќава со здравјето

Тенок и лесен дизајн без рамки HD Секогаш вклучен AMOLED дисплеј Сеопфатно следење на здравјето и фитнесот Долг век на траење на батеријата

Стакло од раб до раб - Тенок и елегантен.

Дизајнот без граници користи извонредно изработено закривено стакло, кое трепери како парче кристален жад, за да создаде силно и интегрирано визуелно искуство. Прекрасните и динамични кривини на каросеријата од легура на алуминиум овозможуваат удобно и лесно чувство на носливост, а часовникот вклучува и вакумски премаз на стаклената површина за да обезбеди екран отпорен на гребење и абење.

Боја и јасност

Екранот од 1,65 инчи HD AMOLED споредливост е со најновите паметни телефони. Густината на пикселите од 341ppi го прави дисплејот јасен и реален, со живописни бои кои обезбедуваат непречена читливост и го чуваат часовникот толку извонреден за гледање како кога првпат ќе ги спуштите очите.

Разновидност на бои Одберете ги трите достапни бои и направете го часовникот ваш разноврсен и модерен придружник, без оглед дали се облекувате за некоја пригода или одите во теретана.

Изберете од широк спектар на персонализирани лица на часовник за да бидете секогаш во стил.

Ве придружува дури и под вода

Благодарение на професионалната хидроизолација што нуди заштита до длабочина од 50 метри, часовникот е на исто ниво со традиционалните високи часовници и може да се носи безгрижно за секојдневна употреба или при пливање.