CUDY LT400 Outdoor 4G Cat 4 N300 Wi-Fi рутер

● LTE FDD/TDD Cat 4
● N300 Wi-Fi
● 1× 10/100Mbps WAN/LAN
● слот за нано SIM
● 24V пасивен PoE
● 2× внатрешни WiFi антени + 2× отстранливи 4G антени
● VPN и DDNS
Waterof
● IP6

3.000 ден

Претворете го Everywhere 4G во N300 Wi-Fi

Со стандардите 4G Cat.4, LT400 Outdoor комуницира со 4G кула со брзина до 150 Mbps преземање и 50 Mbps прикачување. Се одликува со N300 Wi-Fi, обезбедувајќи сигурна мрежа за прелистување веб, видео стриминг, надзор и POS услуги.

Засилена покриеност со Wi-Fi со Beamforming

Тестирани перформанси за покривање на Wi-Fi во четири различни сценарија, постигнати со технологијата Beamforming и две вградени антени. Ако вашиот простор е преголем за еден Cudy 4G Outdoor Router да го покрие, може да ја проширите покриеноста со Wi-Fi во Mesh мрежа со додавање на друга Cudy AP.

Надворешниот 4G сигнал со целосна лента носи висококвалитетен Wi-Fi

Вметнете SIM-картичка, уживајте во Wi-Fi

Инсталирањето Wi-Fi насекаде е лесно како приклучување на SIM-картичка и подигнување со адаптерот PoE. Еден PoE адаптер е вклучен во кутијата.

Повлечете ја мрежата на оддалеченост од 100 m

Приклучете го вашиот етернет кабел во адаптерот/прекинувачот PoE за да добиете до 100 m досег на жична мрежа. Дополнителниот кабел не е вклучен во кутијата.

Инсталирајте AP за внатрешен Wi-Fi

Поврзете AP на адаптерот PoE за да го опремите вашето кафуле, дом или канцеларија со подобар Wi-Fi сигнал. AP треба да се купи посебно.

Инсталирајте продолжни антени

Стандардните 4G антени се исто толку чувствителни како и стандардните антени на телефонот. Сè уште можете да ги замените со приспособени преку SMA конекторите.

Брз водич за мрежна инсталација

Сигурно мрежно решение

Gigabit решение (гигабитна брзина само во Интранет, погодна за корисници на NAS):

● Прекинувач: Cudy GS108 (Прескокнете го ова ако не ви се потребни дополнителни жичени врски)
● AP: Cudy WR1300E/WR1300/WR3000 (Изберете AP режим при поставувањето)
Буџетско решение:

● AP: Cudy WR1200 (Изберете AP режим при поставувањето)

Вклучен комплет за монтирање

Комплет за монтирање е вклучен во кутијата, со поддршка-
● Монтирање на ѕид
● Монтирање на столб

Спецификации

МоделLT400 на отворено
Модел на LTE модул верзија на ЕУ

EC200A-EU

LTE-FDD: B1/B3/B7/B8/B20/B28A
LTE-TDD: B38/B40/B41
WCDMA: B1/B8
GSM/EDGE: B3/B8

Модел на LTE модул Американска верзија

EC25-AFXD

LTE-FDD: B2/B4/B5/B12/B13/B14/B66/B71
WCDMA: B2/B4/B5

БлесокБлиц од 64 Mbit (8 MB).
ДДР512 Mbit (64 MB) DDR
Интерфејс1× 10/100Mbps WAN/LAN RJ45 порта (24V/0,5A пасивна PoE, 4/5+, 7/8-)
1× Копче за ресетирање
1× слот за Nano SIM
LEDСистем/Интернет/Етернет/2,4G WiFi/5GHz WiFi/Јачина на сигналот
Антена2× Внатрешни антени за Wi-Fi
2× Надворешни 4G антени што се одвојуваат
Добивка5 dBi
Безжични карактеристики
Безжични стандардиIEEE 802.11n 
Фреквенција2,4 GHz
Стапка на сигнал300 Mbps (2,4 GHz)
Компатибилен со стандардите за Wi-Fi 802.11b/g/n
Пренос на енергијаCE: <20dBm
FCC: <30 dBm
Безжични режимиОвозможи/оневозможи безжично радио, WMM
Безжична безбедностWPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK/WPA2-PSK
Компатибилност со мрежаРаботи со други производи на Cudy Mesh (како главен Mesh јазол)
Софтверски карактеристики
WAN тип4G/Dynamic IP/Static IP/PPPoE
DHCPСервер, листа на клиенти на DHCP, резервација на адреса
Динамичен DNSКомпатибилен со уште 15 DDNS провајдери
NATПрепраќање на порти, активирање на порта, UPnP, DMZ
VPN Север и клиентPPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPSec/Zerotier
CWMP протоколTR069 / TR098 / TR111 / TR181
Компатибилност со серверот ACSGenieACS, OpenACS
УправувањеКонтрола на пристап, локално управување, далечинско управување, Wake on LAN
TTLПрошири/Измисли/Прилагоди
DNSCloudflare/Google/Quad9/Custom
Интернет протоколиIPv4 / IPv6 
IPv6Реле
Динамичен (SLAAC/DHCPv6)
Статична (фиксна IP адреса)
Премин
MAP-E (Двоен стек)
DS-Lite (двоен стек)
поракаИспрати/Прими
Заклучување на бендот 4GПоддршка
Други
Оценка за заштита на IngreesIP65 (Рутер само кога е инсталиран вертикално, PoE адаптерот не е воден отпад)
Работни температури

-20 ~ 60 °C (-4 °F ~ 140 °F)

Продолжи -40 ~ 65°C (-40°F ~ 149°F) (Баратено однапред. Изведбата може малку да се намали.)

Димензии

Тело на рутерот: 240×100×53,7 mm (9,5×3,9×2,1 инчи)
Антени: 197,5×21,6×15,5 mm (7,8×0,9×0,6 инчи)

Висина на рутер со инсталирани антени: 438 mm (17,2 инчи)

Содржина на пакетот2× 4G антени што се одвојуваат
Пасивен PoE адаптер 24V / 0,5A
Додаток за монтирање на столбови
Етернет кабел
Водич за брза инсталација
Системски барања

Windows, MAC OS, NetWare, UNIX или Linux

Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+ или друг веб-прелистувач

Ако користите 4G како пристап до интернет, ќе ви треба нано SIM картичка со активна претплата за податоци,

Ако користите WAN како ваш интернет пристап, ќе ви треба оптички/кабелски/DSL модем или кој било друг жичен интернет извор.