Само во Dyson

Original price was: 50.990 ден.Current price is: 45.490 ден.

Почнувајќи од 3,790.83 месечно

Нема на залиха

Dyson V12 Detect Slim Absolute – вакум правосмукалка

Најлесниот интелигентен безжичен вакум на Dyson. Со ласерско осветлување.

Интелигентно го оптимизира вшмукувањето и времето на работа⁺⁺ Ласерот открива микроскопска прашина Со најнова технологија за отплеткување на коса Само на hi-store.mk: Ексклузивна златна боја + 3 дополнителни додатоци
Погледнете го на дело
Галерија

Спецификации

Тежина

2 kg

Време на полнење

4 часа

Време на користење

До 60 минути

Циклонска технологија

11 циклони

Филтрација

Филтрација на цела машина

Волумен на корпа

0,1 галон

Моќ на вшмукување (Boost Mode)

150 AW

Висина

1247 mm

Должина

251.46 mm

Ширина

248 mm

Во кутијата

Dyson V12 Detect Slim Absolute

Упатство за корисникот

Проверете го вашето корисничко упатство онлајн или преземете копија.

Ласерот открива микроскопска прашина на тврдите подови. Меки најлонски и антистатички филаменти од јаглеродни влакна ја собираат прашината од тврдите подови.

Конусна лента со четка против заплеткување собира долга коса и влакна од домашни миленици. Брзо. Чистење со мотор за мали простори.

 

Две алатки во едно – широка млазница и четка, за брзо префрлување помеѓу задачи

Лесно ги складира Combination и Crevice алатките на рачката на вашата правосмукалка. Значи, тие се секогаш тука кога ви требаат.
Го полни вашиот вакум со или без приклучната станица.
Ги отстранува нечистотиите и алергените од душеците и тапацирот.
43 лопатки за отплеткување автоматски ја чистат завитканата коса од лентата на четка додека чистите.
Дизајниран за прецизно чистење околу рабовите и тесните празнини.
Док поставен на ѕид за полнење на вашата правосмукалка и уредно складирање на алатите
Се наведнува и заклучува под различни агли. Одговара на која било компатибилна алатка за ефективно чистење на тешко достапни високи области од вашиот дом.
Лесно бришење прашина со помош на вакуум. Со меки најлонски влакна за чистење на деликатни површини и ткаенини.

Технолошки карактеристики

Главата за чистење Laser Slim Fluffy™ има ласер што ги детектира честичките што вообичаено не можете да ги видите

Прецизниот аголен ласер прави невидлива прашина видлива на тврдите подови - за да не пропуштите ништо.

Ја брои и мери големината на честичките од прашина⁺⁺

Пиезо сензорот постојано ги димензионира и брои честичките прашина - автоматски го зголемува вшмукувањето и моќноста кога е потребно.⁺⁺

Научен доказ за длабоко чистење

LCD екранот покажува што е вшмукувано, прикажувајќи научен доказ за длабоко чистење во реално време.⁺

Основни карактеристики

Мотор Dyson Hyperdymium™

Моторот Dyson Hyperdymium™ се врти до 125.000 вртежи во минута за да генерира моќно вшмукување за длабоко чистење.

Root Cyclone™ технологија

11 коренски циклони генерираат центрифугални сили до 100.000 g за да ја фатат прашината и остатоците од протокот на воздух, така што нема губење на вшмукување.

Енергетски густа батерија

Секоја батерија обезбедува до 60 минути работно време за чистење насекаде околу вашиот дом.*

Сите карактеристики

Моќта за чистење секаде

Разновидноста на безжичната технологија Dyson го олеснува чистењето на вашиот дом. Моќно чистење на подови, тешко достапни места и душеци.

Laser Slim Fluffy™ Глава за чистење

Глава за чистење со ширина од 10 инчи, дизајнирана со меки најлон и антистатички филаменти од јаглеродни влакна за отстранување на прашината од тврдите подови и потесните празнини. Со низок профил за да стигнете подалеку под мебелот.

Отстранувачка глава за чистење Motorbar™ за сите катови

Силно вшмукува прашина и влакна од сите катови. Чешелот за отплеткување автоматски ги чисти влакната од лентата со четка

Алатка за завртки за коса. Собира долга коса и коса од домашни миленици. Брзо.

Kонусната четка за против заплеткување на коса лесно ја исфрла косата во корпата. Мотроно чистење за тесни простори.

Контрола за напојување со едно копче

Нема потреба да го држите приклучокот. Можете да ги замените рацете додека се движите по препреки, што го олеснува чистењето.

Вистинскиот режим на чистење за вистинската задача

Три режими на чистење оптимизирани за различни задачи. Вистинска рамнотежа на моќ и време на работа каде што ви треба.

Ѕиден приклучок

Вакуумот Dyson V12 Detect Slim™ се закачува на ѕидниот приклучок за да се наполни и уредно да ги складира правосмукалката и алатите. Подготвени за вашето следно чистење.

„Насочете и пукајте“ за хигиенско празнење на корпа

Механизмот „насочете и пукајте“ хигиенски исфрла прашина и остатоци длабоко во вашата корпа, со едно дејство - така што нема потреба да ја допирате нечистотијата.

LCD екранот интелигентно известува во реално време

Дигиталниот екран прикажува предупредувања за одбројувањето на времето, режимот на напојување и одржување, што ви дава целосна контрола на чистењето.

Лесен за одржување

Филтерот и лентата со Fluffy™ четката може да се мијат, а корпата и алатките да се избришат, за да се отстрани акумулацијата на прашина и да се помогне да се оптимизираат перформансите на правосмукалката Dyson.

Ставање на батеријата со едек клик

Отстранете и заменете со притискање на копчето.

Повеќе ергономски. Помалку напор.

Ергономски дизајниран да бара помалку напор при употреба. Вакуумот Dyson V12™ е сертифициран за ергономија на САД.

Само во Dyson

Три дополнителни алатки достапни само на hi-store.mk

Мини мека четка за бришење прашина

Лесно бришење прашина со помош на вакум. Со меки најлонски влакна за чистење на деликатни површини и ткаенини.

Алатка за душек

Ги отстранува нечистотиите и алергените од душеците и тапацирот.

Врвен адаптер

Се наведнува и заклучува под различни агли. Одговара на која било компатибилна алатка за ефективно чистење на тешко достапни високи области од вашиот дом.

Полесно и покомпактно значи чистење без напор

V12 Detect Slim е 24% полесен од V15 Detect и се вклучува со притискање на копче, што го олеснува менувањето на рацете додека се чисти. Дизајниран за пивогономски и лесен за употреба, може да допре до тесни простори и ви овозможува често чистење без второ размислување.

Најлесниот, најмалиот вакуум со ласерска технологија

Управувајте со секојдневниот неред и длабинско чистење на целиот дом 24% полесен од V15™️ Времетраење до 60 минути *