CUDY LT500D – 4G LTE AC1200 Dual Band Wi-Fi рутер

● 4G LTE до 150 / 50Mbps DL/UL Брзина
● Брзо AC1200 Wi-Fi
● 4× 10/100 Mbps етернет порти
● 2× 4G антени што се одвојуваат
● слот за нано SIM
● WAN Failover
● VPNPre ZeroTier, Open L2TP, PPTP

3.950 ден

Секогаш онлајн

Користете како примарна или резервна интернет конекција. Обезбедува брз интернет за руралните домови каде што интернет услугата е слаба или недостапна. Може да се конфигурира и како резервен рутер, само приклучете етернет кабел со интернет на WAN/LAN портот, потоа WAN/LAN портот би бил главен извор на интернет, додека 4G мрежата би се работела како резервна копија. Ако интернет услугата WAN/LAN не успее, таа автоматски ќе се префрли на услугата 4G.

VPN клиенти

VPN клиентот води безбеден и приватен тунел од Cudy до оддалечените канцеларии и далечинските работници преку Интернет. Поддржува: PPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPsec/ Zerotier

15 + DDNS

Компатибилен со повеќе од 15+ провајдери на DDNS кои ви дозволуваат лесно да управувате со вашиот рутер од далечина. Можете да пристапите до страницата за администрација на Cudy со заедничко име во URL-то, иако IP адресата се менува.

Надворешен конектор за антена

Во комбинација со 2 интерфејси на SMA антена што се одвојуваат за поврзување на надворешни мобилни антени за подобар и постабилен сигнал.

Канцелариска мрежа

Ако работите во LAN режим, LT500D е само нормален 4G LTE рутер. Додека работи во WAN режим, LT500D може истовремено да одржува 4G и WAN конекции и по можност да обезбеди Интернет преку жичени порти. 4G мрежата е само резервна копија.

Домашна мрежа

LT500 ја користи најновата генерација на 4G LTE технологија за да постигне брзини до 150 Mbps при преземање и 50 Mbps при поставување. Може да се поврзете и со игри, стриминг и друго користејќи Wi-Fi со максимална брзина од 867 Mbps на 5GHz и 300 Mbps до 2,4 GHz.

Мрежа за одмор

Вметнете ја SIM картичката (вклучете) и уживајте во Интернет! Основно е да се користи кога сте на одмор. Однесете го во вашата викендица и уживајте во сурфањето онлајн.

Спецификации

Модел4G LTE AC1200 Dual-Band Wi-Fi рутер
DRAM128 MB DDR2
БЛЕСКУВАЊЕ16M SPI Flash
Интерфејс3 x RJ45 10M/100M LAN етернет интерфејси
1 x RJ45 10M/100M WAN етернет интерфејс
1 x Копче за ресетирање
1 x копче WPS
1 x слот за SIM (нано)
Антена2 * WiFi антени и 2 * LTE антени
Добивка5dBi
Фреквенција на Wi-Fi2,4 GHz, 5 GHz
LTE фреквенциски опсези
Верзија на ЕУ
LTE-FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28A
LTE-TDD: B38/B40/B41
WCDMA: B1/B5/B8
GSM/EDGE: B3/B8 
LTE фреквенциски опсези
Американска верзија
LTE-FDD: B2/B4/B5/B12/B13/B14/B66/ B71
WCDMA: B2/B4/B5
Безжични карактеристикиIEEE 802.11ac/a/n/b/g
2,4 GHz и 5 GHz
867 Mbps (5 GHz), 300 Mbps (2,4 GHz)
Компатибилен со стандардите за Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n
CE: <20dBm
FCC: <30 dBm
Овозможи/оневозможи безжично радио, WMM
WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
Софтверски карактеристикиГостинска мрежа
Сервер, листа на клиенти на DHCP, резервација на адреса
Компатибилен со уште 15 DDNS провајдери
Препраќање на порти, активирање на порта, UPnP, DMZ
PPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPsec/Zerotier
Содржина на пакетот 4G LTE WiFi рутер
Адаптер за напојување
RJ45 етернет кабел
Водич за брза инсталација
Системски барањаMicrosoft Windows 98SE/NT/2000/XP/Vista™/7/8/8.1/10, MAC OS, NetWare, UNIX или Linux
Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 или друг прелистувач овозможен Java
Претплата со давател на интернет услуги (за пристап до интернет)