CUDY GS1008PS2 – 8 портен Gigabit PoE+ прекинувач со 2 гигабитни SFP слотови

● 8 x гигабитни PoE+ порти и 2 x гигабитни SFP слотови
● вкупен буџет за моќност на PoE од 120 вати
● Проширен режим (Порта #7 ~ #8) поддржува PoE напојување до 250 m
● IEEE 802.3af / 802.3at согласен со стандардот
8 ● IE.3X ● стандардна контрола на протокот
● Следење на статусот на индикаторот на панелот и помош за анализа на дефект

4.650 ден

Буџет за моќност од 120 W и максимална една порта од 30 W

Поддржува вкупна моќност на PoE од 120 W и до 30 W за една порта PoE. Уред за напојување со автоматско откривање; нема да изгори нестандарден PoE уред или нормален PoE прекинувач. Во согласност со IEEE802.3af/at Standard.

Решетка за монтирање и држач за ѕид и работна површина

● Обезбедете различни методи за инсталација за лесно распоредување во која било средина

● Поддршка за инсталација на ѕиден носач

● Поддршка за инсталација на работната површина.

Watchdog гарантира непречено функционирање на уредите PoE

Надзорот PoE континуирано го следи статусот на поврзување на оддалечените домаќини. Ако се открие грешка на далечинскиот PoE уред, PoE прекинувачот веднаш го рестартира уредот за да го врати во нормална работа.

Надзор

Работи со IP камери за дом и канцеларија, мал бизнис

VoIP конференциски повик

Работи со VoIP телефони за деловна конференција

Покриеност преку Wi-Fi

Работи со WiFi AP за канцеларии и бизниси

Спецификација

 

 

МоделGS1008PS2
МоќAC100-240V50/60Hz
Етернет

8* Gigabit PoE порти

2* Гигабитни SFP порти
Чипсет

2*RTL8367S

RTL8238B
Пропусен опсег20 Gbps
Пак напред стапка14,88 Mpps
MAC адреса
Џамбо рамка9216 бајти
Режим на преносСкладирање и проследување
MTBF100000 часа
Мрежен протокол

IEEE802.3 (10Base-T)

IEEE802.3u (100Base-TX)

IEEE802.3ab (1000Base-TX)

IEEE802.3x (Контрола на проток)

PoE протокол

IEEE802.3af (15,4W)

IEEE802.3at (30W)
Мрежен медиум

10 Base-T: Cat3, 4, 5 или повеќе UTP (  100m)

100Base-TX: Cat5 или повеќе UTP (  100m)

1000Base-TX: Cat5 или повеќе UTP (  100m)

Оптички медиум

Мултимодни оптички влакна: 50/125, 62,5/125, 100/140um

Едномодни оптички влакна: 8/125, 8,7/125, 9/125, 10/125um
LED индикаторPWR (напојување), 1-10 зелено светло (врска и податоци)

PWR

Вклучено: Вклучено

Исклучено: Исклучено
1-10 Зелено светло (врска и податоци)

Вклучено: Врска нормално

Исклучено: врската е блокирана

Трепка: Пренесување податоци
DIP прекинувач

Стандардно: заеднички режим, сите интерфејси можат да комуницираат едни со други, растојанието на пренос е помало од 100 метри, брзината на пренос е адаптивна 10/100/1000M; Режимот AI на пристаништето е оневозможен

Прошири: Режим на проширување на врската, 7-8 порти со сила 10M, врска 250M (овозможи POE watchdog)
Големина на структурата

Димензии на производот: 220*161*44мм

Димензии на пакувањето: 315*215*85мм

Производ NW: 0,88kg

Производ GW: 1,38 kg
Информации за пакување

Димензии на картон: 445*445*335мм

Количина на пакување: 10 ЕЕЗ

Тежина на пакување: 14,8 кг
Моќен напон

Влезен напон: AC 100-240 V 50-60Hz

Потрошувачка на енергија 30 W
Работна околина

Работна температура: -10~50 ° C

Температура на складирање: -40~70 ° C

Работна влажност: 10%~90%, некондензирање

Температура на складирање: 5%~90%, некондензирање