CUDY FS1010P – 8 портен 10/100M PoE+ прекинувач со 2 порти за нагорна линија

● Поддршка IEEE802.3at и IEEE802.3af Стандардна
● Целосна излезна моќност од 120 W PoE, до 32 W за една порта PoE
● Поддршка IEEE802.3x целосно дуплекс и полудуплекс контрола на протокот
● Поддршка за VLAN и CCTV функцијата
● Работната состојба на панелот и светлата за мониторирање помош за анализа на дефекти
● Совршен безбедносен механизам
● Интелигентна идентификација за препраќање со брзина на линијата

2.200 ден

Буџет за моќност од 120 W и максимална една порта од 30 W

Поддржува вкупна моќност на PoE од 120 W и до 30 W за една порта PoE. Нестандардни PoE уреди или нормални PoE прекинувачи не се изгорени. Задоволува IEEE802.3af / стандардно.

Watchdog гарантира непречено функционирање на уредите PoE

Надзорот PoE континуирано го следи статусот на поврзување на оддалечените домаќини. Ако се открие грешка на далечинскиот PoE уред, PoE прекинувачот веднаш го рестартира уредот за да го врати во нормална работа.

Plug&Play, дизајн без вентилатори

Plug and Play, лесен за употреба. Дизајн без вентилатор за тивко работење. Изработен од висококвалитетно метално куќиште, цврсто и издржливо со долг работен век, обезбедува подобра дисипација на топлина, погодна за повеќето опкружувања. Доделување пинови, режим А: 1/2 (+), 3/6 (-)

Надзор

Работи со IP камери за дом и канцеларија, мал бизнис

VoIP конференциски повик

Работи со VoIP телефони за деловна конференција

Покриеност преку Wi-Fi

Работи со WiFi AP за канцеларии и бизниси

Спецификации

МоделFS1010P
PoE стандардIEEE802.3af/at
Интерфејс10*10/100Mbps Портата RJ45 преку консултации
Клучна функцијаCCTV и VLAN 
PoE порта1~8 порта 
PoE Вкупно120 W
Напојување120 W
RJ45 PoE напојувањеРежим А Анода1/2 катода3/6
PoE излезна портаМаксимум 32 W
ИндикаторPWR, LNK/ACT, PoE
Мрежни медиуми10BASE-T: UTP категорија 3, 4, 5 кабел (≤100m);100BASE-TX: UTP категорија 5, 5e кабел (≤100m));
Табела со MAC адреса8K, Автоматско проучување, автоматско ажурирање
Џамбо рамка1528 бајти
Пакет бафер2M бит
Режим на трансферСкладирање и проследување
Стапка на препраќање пакети1,48 Mpps 
Пропусен опсег2M бит 
ВентилаторБез вентилатор
Димензии на уредот200*118*44мм
Тежина на машината> 1 кг 
Заштеда на зелена енергијаПоддршка на IEEE (802.3az)
Влез за мрежа100~240V AC, 50/60Hz
Работна температура0°C ~ 40°C
Температура на складирање-40 °C ~ 70 °C
Работна влажност10% ~ 90% некондензирачки
Влажност на складирање5% ~ 90% некондензирање
Заштита од пренапони±4KV
MTBF  > 50000 часа
Електростатски стандардКонтакт 4KV, воздух 6KV