CUDY FS1006P – 6 портен 10/100M PoE+ прекинувач

● Во согласност со IEEE802.3af/at Standard
● Поддржува PoE моќност до 32W за секоја порта PoE
● Автоматско откривање уред кој не е PoE и уред PoE
● Приоритет на енергија гарантира напојување на клучните јазли
● Прекинувач за режим на видео надзор/VLAN, далечинско напојување и податоци до 250 m
● Поддржува IEEE802.3 x full duplex / half duplex контрола на проток
● Поддржува складирање и проследување за размена на податоци

1.500 ден

Буџет за моќност од 60 W и максимална една порта од 30 W

Поддржува вкупна моќност на PoE од 60 W и до 30 W за една порта PoE. Уред за напојување со автоматско откривање; нема да изгори нестандарден PoE уред или нормален PoE прекинувач. Во согласност со IEEE802.3af/at Standard

Решетка за монтирање и држач за ѕид и работна површина

● Обезбедете различни методи за инсталација за лесно распоредување во која било средина

● Поддршка за инсталација на ѕиден носач

● Поддршка за инсталација на работната површина

Plug&Play, дизајн без вентилатори

Plug and Play, лесен за употреба. Дизајн без вентилатор за тивко работење. Изработен од висококвалитетно метално куќиште, цврсто и издржливо со долг работен век, обезбедува подобра дисипација на топлина, погодна за повеќето опкружувања. Доделување пинови, режим А: 1/2 (+), 3/6 (-)

Надзор

Работи со IP камери за дом и канцеларија, мал бизнис

VoIP конференциски повик

Работи со VoIP телефони за деловна конференција

Покриеност преку Wi-Fi

Работи со WiFi AP за канцеларии и бизниси

Спецификации

Модел  FS1006P
PoE стандардIEEE802.3af/at
Интерфејс6*10/100Mbps RJ45 порта
клучна функцијаCCTV
PoE порта1-4
PoE Вкупно60 W
Напојување65 W
RJ45 PoE напојување Режим А Анода1/2 катода3/6
PoE излезна портаМаксимум 32 W
ИндикаторPWR, LNK/ACT, PoE
Мрежни медиуми10BASE-T: UTP категорија 3, 4, 5 кабел (≤100m);100BASE-TX: UTP категорија 5, 5e кабел (≤100m)
Табела со MAC адреса2K, Автоматско проучување, автоматско ажурирање
џамбо рамка1528 K бајти
Пакет бафер768K бит
Режим на трансферСкладирање и проследување
Стапка на препраќање пакети0,89 Mpps
Пропусен опсег1,2 Gbps
ВентилаторБез вентилатор
Димензии на уредот168*93*32мм
Тежина на машината<1 кг
Влезен напонAC 100-240V 50/60Hz
Излезен напонDC: 55V/1,5A
Работна температура0°C ~ 40°C
Температура на складирање -40 °C ~ 70 °C
Работна влажност10% ~ 90% некондензирачки
Влажност на складирање5% ~ 90% некондензирање
Заштита од пренапони±4KV
СертификацијаCE, FCC класа А
MTBF> 50000 часа
Електростатски стандардКонтакт 4KV, воздух 6KV