Cudy MF4 – portable 4G LTE Mobile Wi-Fi

● Споделете 4G конекција со до 150/50 Mbps (преземање/поставување)
● Поддршка FDD и TDD опсези
● Поддржува до 10 уреди истовремено
● Батерија од 2000 mAh за 7 часа користење

3.000 ден

Брзина до 150/50 Mbps

Ја користи најновата генерација на 4G LTE технологија за да постигне брзини до 150 Mbps преземање и 50 Mbps прикачување.

Поврзете до 10 уреди безжично

Создадете жариште за Wi-Fi за да поврзете до 10 уреди

7 работни часа

Моќна батерија од 2000 mAh што се полни со до 7 часа работа која ќе ви помогне да останете поврзани подолго.

Спецификации

Модел4G LTE мобилен Wi-Fi
Димензии97 x 61 x 15,5 mm
Тежина92 гр
ФормаMiFi / Џебен рутер
Комуникациски

систем (WAN)
ЧипсетQualcomm MDM9x07 / MDM9x25
Фреквенциски опсезиLTEB1/B3/B7/B8/B20/B38/B40/B41
UMTSБ1/Б3/Б8
Пропусен опсегLTE бенд1,4/3/5/10/15/20 MHz
МодулацијаВрска надолуQPSK/16-QAM/64-QAM
ВрскаQPSK/16-QAM
АнтенаПримаренВнатрешна
РазновидностВнатрешна, UMTS Изборна
Ниво на моќност на RFLTE FDDКласа на моќност 3 (23 +/-2 dBm)
UMTSКласа на моќност 3 (24 +1,7/-3,7 dBm)
Стапка на податоци4G3GPP R10, Кат. 4, Врска/надополнување до 150Mbps/50Mbps
3G3GPP R7 Намалување/Поврзување до 42Mbps/5,76Mbps
WLANWi-FiЧипсетRealtek 8192ES
Фреквенција2,4 GHz
Протокол802.11b/g/n
Канал1~13
АнтенаВнатрешна
Стапка на податоци802.11бДо 11 Mbps
802,11 gДо 54 Mbps
802.11nДо 150 Mbps
КарактеристикаИнтерфејсUSBUSB2.0
УСИМСингл, 4FF
LEDМОЌИндикатор за статус на енергија/батерија
МрежаИндикатор за статус на мрежата 4G/3G/2G
Wi-FiИндикатор за статус на Wi-Fi
WebUIСистемСтатус на поврзување
Статистика
Самба (изборно)
Управување со уреди
Управување со моќност
Мобилна

услуга
Автоматско совпаѓање на APN според USIM
Автоматско поврзување со податоци
Управување со PIN/PUK
Избор на мрежен режим (2G/3G/LTE/Автоматски)
РутерUSB RNDIS уред
До 10 корисници/уреди на Wi-Fi
DHCP сервер
IPv4/v6
VPN Премин
Заштитен ѕид
WPS
Безбедност преку WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK
Поставки за Wi-Fi
БатеријаТипЛи-јонска полимерна батерија
Капацитет2000 mAh
Издржливост7 часа (нормална ситуација на мрежата)
Оперативен системWindowsXP/7/8/10
MAC OS10,7+
LinuxUbuntu 13.04+
ПрелистувачIE9+, Firefox, Google Chrome, Safari, Opera
Животна срединаНапојувањеUSB, 5V1A
Работна температура0°C до 35°C
Температура на складирање-20°C до 60°C
СертификацијаУсогласеност со 3GPPCE/FCC/GCF, по барање на клиентот
МетеријалRoHS