CUDY LT500 – 4G LTE AC1200 Dual Band Wi-Fi рутер

● 4G LTE до 150 / 50 Mbps DL/UL Брзина
● Брзо AC1200 Wi-Fi
● 4× 10/100 Mbps етернет порти
● Нано слот за SIM
● WAN Failover
● VPN ZeroTier, WireGuard, OpenVPN, LTP, IPSec.

3.800 ден

Споделете ја 4G LTE мрежата каде и да сакате

LT500 ја користи најновата генерација на 4G LTE технологија за да постигне брзини до 150 Mbps при преземање и 50 Mbps при поставување. Може да се поврзете и со игри, стриминг и друго користејќи Wi-Fi со максимална брзина од 867 Mbps на 5GHz и 300 Mbps до 2,4 GHz.

ФДД + ТДД

Поддржете ги FDD и TDD, задоволете ги потребите на различните интернет провајдери и обезбедете добро корисничко искуство за клиентите. Поддржете ги повеќето мобилни оператори ширум светот.

VPN

VPN клиентот води безбеден и приватен тунел од Cudy до оддалечените канцеларии и далечинските работници преку Интернет. Поддржува: PPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPsec/ Zerotier

15 + DDNS

Компатибилен со повеќе од 15 DDNS провајдери кои ви дозволуваат лесно да управувате со вашиот рутер од далечина. Можете да пристапите до страницата за администрација на Cudy со заедничко име во URL-то, иако IP адресата се менува.

Антени со голема добивка

Антените со голема добивка ја зголемуваат чувствителноста на рутерот и воспоставуваат врски на подолги растојанија. Обезбедете силно продирање во ѕидовите.

Канцелариска мрежа

Ако работите во LAN режим, LT500 е само нормален 4G LTE рутер. Додека работи во WAN режим, LT500 може истовремено да одржува 4G и WAN конекции и по можност да обезбеди Интернет преку жичени порти. 4G мрежата е само резервна копија.

Домашна мрежа

LT500 ја користи најновата генерација на 4G LTE технологија за да постигне брзини до 150 Mbps при преземање и 50 Mbps при поставување. Може да се поврзете и со игри, стриминг и друго користејќи Wi-Fi со максимална брзина од 867 Mbps на 5GHz и 300Mbps до 2,4GHz.

Мрежа за одмор

Вметнете ја SIM картичката (вклучете) и уживајте во Интернет! Многу е лесен за користење кога сте на одмор. Однесете го во вашата викендица и уживајте во сурфањето онлајн.

Спецификации

Модел4G LTE AC1200 Dual Band Wi-Fi рутер
DRAM/FLASH128MB DDR2 / 16M SPI Flash
Интерфејс3 x RJ45 10M/100M LAN етернет интерфејси
1 x RJ45 10M/100M WAN етернет интерфејси
1 x Копче за ресетирање
1 x копче WPS
1 x слот за SIM (нано)
Антена2 * WiFi антени и 2 * LTE антени
Добивка5dBi
Фреквенција на Wi-Fi2,4 GHz, 5 GHz
LTE фреквенциски опсези
Верзија на ЕУ
LTE-FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28
LTE-TDD: B38/B40/B41
WCDMA: B1/B5/B8
GSM/EDGE: B3/B8 
LTE фреквенциски опсези
Американска верзија
LTE-FDD: B2/B4/B5/B12/B13/B14/B66/ B71
WCDMA: B2/B4/B5
Безжични карактеристикиБезжични стандардиIEEE 802.11ac/a/n/b/g
Фреквенција2,4 GHz и 5 GHz
Стапка на сигнал867 Mbps (5 GHz), 300 Mbps (2,4 GHz)
Компатибилен со стандардите за Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n
Пренос на енергијаCE: <20dBm
FCC: <30 dBm
Безжични режимиОвозможи/оневозможи безжично радио, WMM
Безжична безбедностWEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
Софтверски карактеристикиУправувањеРодителска контрола
Гостинска мрежа
DHCPСервер, листа на клиенти на DHCP, резервација на адреса
Динамичен DNSКомпатибилен со уште 15 DDNS провајдери
NATПрепраќање на порти, активирање на порта, UPnP, DMZ
VPNPPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPsec/Zerotier
ДругиПакет4G LTE WiFi рутер
СодржиниАдаптер за напојување
RJ45 етернет кабел
Водич за брза инсталација
Системски барањаMicrosoft Windows 98SE/NT/2000/XP/Vista™/7/8/8.1/10/11, MAC OS, NetWare, UNIX или Linux
Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 или друг прелистувач овозможен Java
Претплата со давател на интернет услуги (за пристап до интернет)