CUDY FS108D – 8 портен преклопник за работна површина со 10/100Mbps

● 8 x 10/100Mbps порти за автоматско преговарање RJ45 кои поддржуваат Auto-MDI/MDIX
● Во согласност со стандардите IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3x
● Поддржува автоматско учење на MAC адреса и автоматско стареење
● Поддржува контрола на протокот 3.EEx8 Целосно дуплекс
режим и заден притисок за полудуплекс режим
● Plug & Play, дизајн на работна површина.

510 ден

FS108D е повеќепортен прекинувач кој е совршен избор за надградба на вашиот претходен мрежа до 100 Mbps. Прекинувачот поврзува до 8 уреди со брзина до 100Mbps. 

Ви обезбедува исклучително непречено искуство за уживање во високи перформанси, беспрекорна, евтина и лесна за употреба мрежа од 100 Mbps, идеална за мултимедија, графика, HD видео и други апликации за кои е потребна голема распределба за пренос.

Лесен за користење

Auto MDI/MDIX ја елиминира потребата од кабли за вкрстување. Plug and play, без проблеми, не е потребно конфигурирање.

Автоматското преговарање на секоја порта ја детектира брзината на врската на a мрежен уред (10/100Mbps) и интелигентно се прилагодува за компатибилност и оптимални перформанси.

Високи перформанси

Портите RJ-45 со автоматско преговарање можат да обезбедат пренос на големи датотеки и исто така да бидат компатибилни со кои било етернет уреди со брзина од 10/100 Mbps. Се одликува со архитектура за префрлување без блокирање, производот ги пренасочува и филтрира пакетите со целосна брзина за максимална пропусност. 

Контрола на протокот IEEE 802.3x за Full Duplex режим и заден притисок за Half Duplex режим нудат зголемена пропусност за да се олесни мрежниот метеж, правејќи го прекинувачот да работи сигурно.

Зачувување на енергија

Заедно со најновите иновативни енергетски ефикасни технологии на Cudy. FS108D може автоматски да ја прилагодува потрошувачката на енергија според статусот на врската и должината на кабелот.

Спецификации

МоделFS108D
СтандардиIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
ПротоколCSMA/CD
Стапка на податоциЕтернет: 10 Mbps (Half Duplex)/20Mbps (Full Duplex) Брз Ethernet: 100Mbps (Half Duplex)/200Mbps (Full Duplex)

Начин на пренос

Складирање и проследување
Карактеристики на префрлувањеАвтоматско учење на MAC адреса и автоматско стареење Половично и целосно дуплекс 1,6 Gbps пропусен опсег на заден план
Интерфејси8 x 10/100Base-TX Port
LED индикаториLAN~LAN8, напојување
Табела со MAC адреса2K записи по уред

Напојување

DC 5V 0,5A
Димензии Ш*Д*В150 mm x 90 mm x 27 mm
Тежина155 гр
Работна температура0°C~40°C (32°F~104°F)
Температура на складирање-40°C~70°C (-40°F~158°F)
Релативна влажност10%~90%, некондензирачки
Влажност на складирање5%~95%, некондензирачки
Содржина на пакетот1 x адаптер за напојување; 1 x прекинувач; 1 x упатство за употреба