Reno4 Lite

9.990 ден

Дополнителни информации

БОЈА

Black, White

Спецификација

Големина и тежина

Висина: 160,14мм

Ширина: 73,77 mm

Дебелина: 7,48 мм

Тежина: 164гр

Меморија

8 GB RAM + 128 GB ROM

Тип на RAM меморија: LPDDR4X

Тип на ROM: UFS2.1

Надворешна меморија: Да (SDXC UHS-3 класа-10 A1 V31)

USB OTG: поддржува OTG

Екран

Големина: 16,34 см / 6,43 “(дијагонала)

Сооднос на екранот: 90,67%

Резолуција: 2400 * 1080

Стапка на освежување: до 60Hz

Стапка на земање примероци на допир: до 180Hz

Опсег на бои: 96% NTSC (TYP)

Густина на пиксел: 409 PPI

Осветленост: Нормално: 430nits, HBM: 600nits, највисоко: 800nits

Панел: Супер АМОЛЕД

Камера

задна камера

48MP главна камера

GM1ST, 1/2 “, f / 1.7, 0.8μm, 6P

8MP широк аголен фотоапарат

Hynix Hi846, 1/4 “, 1.12μm, f / 2.2, 5P

2MP моно камера

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

2MP моно камера

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

Предна главна камера од 16MP

IMX 471, 1/3 “, 1,0μm, f / 2,4, 5P

Предна камера со длабочина од 2MP

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

Режим на фотографирање: фотографија, видео, професионален режим, режим на панорама, портрет, ноќен режим, фотографија со временски пропуст, забавено движење итн

Видео

Највисоко: 4K (30fps) 1080P / 720P @ 30fps / 30fps

Пред: 1080P / 720P @ 30fps;

Поддршка за видео со бавно движење 1080P @ 120fps, 720P @ 240fps;

Поддршка за видео стабилизација EIS, 1080P @ 30fps;

Поддршка за видео супер стабилизација, 1080P @ 30fps;

Поддршка за снимање со зумирање видео, 1080P @ 30fps

Чипови

MediaTek Helio P95

Брзина на процесорот: до 2,2GHz

Јадра на процесорот: окта-јадро

GPU: PowerVR GM9446

Батерија

3920 / 4000mAh (мин / тип)

Сензори магнетски сензор, сензор за светлина, сензор за близина, гравитациски сензор / акцелерометар, други сензори
Мобилна мрежа

Тип на SIM-картичка : Нано-SIM-картичка / Нано-USIM-картичка

5G двоен режим / единечен режим : Двоен режим SA / NSA

Поврзување WLAN
Wi-Fi 5
Bluetooth 5.1
USB тип C
Jackек за слушалки: 3,5 мм
NFC
Оперативен систем ColorOS 7.2 базиран на Android 10
Локација Вграден GPS, поддршка за A-GPS, Beido, Glonass, GALILEO, QZSS
Во кутија

Телефон × 1

Слушалки × 1

USB кабел × 1

Адаптер × 1

Игла на SIM-картичка × 1

Заштитен случај × 1

Брз водич × 1

Гарантна картичка × 1

Карактеристики

Ултра тенок дизајн, мазно округло чувство

Водечките техники за дизајн на OPPO ви ги нудат најтенките од сериите OPPO Reno, со мазни рабови што го прават вашиот телефон да се чувствува исклучително пријатно.

6,43 "дисплеј со двојна камера, одличен FHD + дисплеј

Екран со одлична големина. Нашите дизајнери го оптимизираа секој милиметар на засекот околу двете предни камери, што ви овозможува што повеќе простор на одличен екран со висока резолуција FHD + 2400 x 1080 пиксели.

Светла мат боја, високо отпорен на отпечатоци.

Сјај Мет, нова црна. Мазно на допир, меко на очите. Искусете ја новата мат боја.

sec-3-img-1-1440

6 портрети камери за вештачка интелигенција, фотографија слична на студио

Телефон со 6 камери ја подигнува професионалната фотографија со портрет на следното ниво. Истражете ги сите функции што ги прават селфињата и портретите понапредни од кога било.

18W брзо полнење, 5 минути полнење, 2 часа разговори

Ноќно полнење со вештачка интелигенција

Наполнете го вашиот телефон навечер со оптимизации на батеријата дизајнирани да бидат 100% наполнети во утринското време на будење, утврдено со вештачка интелигенција.

Режим за супер заштеда на енергија

Со 8 GB + 128 GB, надграден чип и побрза обработка MediaTek Helio P95.