Купи!

Reno4 Lite

14.490 ден

SKU: Не е достапно Категорија

Дополнителни информации

БОЈА

Black, White

Спецификација

Големина и тежина

Висина: 160,14мм

Ширина: 73,77 mm

Дебелина: 7,48 мм

Тежина: 164гр

Меморија

8 GB RAM + 128 GB ROM

Тип на RAM меморија: LPDDR4X

Тип на ROM: UFS2.1

Надворешна меморија: Да (SDXC UHS-3 класа-10 A1 V31)

USB OTG: поддржува OTG

Екран

Големина: 16,34 см / 6,43 “(дијагонала)

Сооднос на екранот: 90,67%

Резолуција: 2400 * 1080

Стапка на освежување: до 60Hz

Стапка на земање примероци на допир: до 180Hz

Опсег на бои: 96% NTSC (TYP)

Густина на пиксел: 409 PPI

Осветленост: Нормално: 430nits, HBM: 600nits, највисоко: 800nits

Панел: Супер АМОЛЕД

Камера

задна камера

48MP главна камера

GM1ST, 1/2 “, f / 1.7, 0.8μm, 6P

8MP широк аголен фотоапарат

Hynix Hi846, 1/4 “, 1.12μm, f / 2.2, 5P

2MP моно камера

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

2MP моно камера

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

Предна главна камера од 16MP

IMX 471, 1/3 “, 1,0μm, f / 2,4, 5P

Предна камера со длабочина од 2MP

GC02M1B, 1/5 “, 1,75μm, f / 2,4, 3P

Режим на фотографирање: фотографија, видео, професионален режим, режим на панорама, портрет, ноќен режим, фотографија со временски пропуст, забавено движење итн

Видео

Највисоко: 4K (30fps) 1080P / 720P @ 30fps / 30fps

Пред: 1080P / 720P @ 30fps;

Поддршка за видео со бавно движење 1080P @ 120fps, 720P @ 240fps;

Поддршка за видео стабилизација EIS, 1080P @ 30fps;

Поддршка за видео супер стабилизација, 1080P @ 30fps;

Поддршка за снимање со зумирање видео, 1080P @ 30fps

Чипови

MediaTek Helio P95

Брзина на процесорот: до 2,2GHz

Јадра на процесорот: окта-јадро

GPU: PowerVR GM9446

Батерија

3920 / 4000mAh (мин / тип)

Сензори магнетски сензор, сензор за светлина, сензор за близина, гравитациски сензор / акцелерометар, други сензори
Мобилна мрежа

Тип на SIM-картичка : Нано-SIM-картичка / Нано-USIM-картичка

5G двоен режим / единечен режим : Двоен режим SA / NSA

Поврзување WLAN
Wi-Fi 5
Bluetooth 5.1
USB тип C
Jackек за слушалки: 3,5 мм
NFC
Оперативен систем ColorOS 7.2 базиран на Android 10
Локација Вграден GPS, поддршка за A-GPS, Beido, Glonass, GALILEO, QZSS
Во кутија

Телефон × 1

Слушалки × 1

USB кабел × 1

Адаптер × 1

Игла на SIM-картичка × 1

Заштитен случај × 1

Брз водич × 1

Гарантна картичка × 1

Карактеристики

[elementor-template id=”4502″]