OPPO A15s

Достапно наскоро

8.990 ден

Исчисти
SKU N/A Категорија

Додатни информации

БОЈА

Black, Blue

Спецификација

Големина и тежина

Висина: околу 164,0 mm

Ширина: околу 75,4 mm

Дебелина: околу 7,9 мм

Тежина: околу 177гр

Меморија

4 GB + 64 GB

LPDDR4 × @ 1600MHz 2 × 16 бита

Поддржете максимум до 256 GB MicroSD

USB OTG: Поддржано

Екран

Големина: 6,52 ”(16,55cm) (дијагонала)

Сооднос на екранот: 88,7%

Резолуција: 1600 × 720 HD +

Стапка на освежување: 60Hz

Стапка на земање примерок на допир: 60Hz

Опсег на бои: ТИП 71% NTSC

Густина на пиксел: 269PPI

Сооднос на контраст: ТИП 1500: 1

Осветленост: ТИП 480nit

Панел: ЛЦД

Камера

Задна камера

Главна камера од 13MP

решетка f / 2.2, леќа 5P, поддржува дигитално зумирање

2MP макро леќа

бленда f / 2,4, леќа 3P

Леќа за длабочина од 2MP

бленда f / 2,4, леќа 3P

Режим на снимање

фотографија, видео, професионален режим, ноќен режим, режим на панорама, портрет, фотографија со временски пропус, забавено движење итн.

Предна камера

8MP селфи камера

бленда f / 2.0, 5P леќа

Видео

Највисоко: 4K (30fps) 1080P / 720P @ 30fps / 30fps

Пред: 1080P / 720P @ 30fps;

Поддршка за видео со бавно движење 1080P @ 120fps, 720P @ 240fps;

Поддршка за видео стабилизација EIS, 1080P @ 30fps;

Поддршка за видео супер стабилизација, 1080P @ 30fps;

Поддршка за снимање со зумирање видео, 1080P @ 30fps

Чипови

Процесор: MediaTek Helio P35 (MT6765)

Брзина на процесорот: до 2,3GHz

GPU: IMG GE8320 @ 680MHz

Батерија

4100mAh / 15,78 Wh (минимално)

4230mAh / 16.28Wh (типично)

Поддржете 5V / 2A полнење

Мобилна мрежа

Тип на SIM-картичка: Нано-СИМ / Нано USIM

2G: GSM 850/900/1800 / 1900MHz

3G: Лентови на UMTS (WCDMA) 1/5/8

4G (FDD-LTE): Лентови 1/3/5/8

4G (TD-LTE): Опсези 38/40/41 (2535-2655MHz

Поврзување

WLAN: поддршка WLAN 2.4GHz , 5GHz

Bluetooth: Bluetooth 5.0

Bluetooth аудио кодек: поддржете SBC , AAC , aptX , LDAC

USB интерфејс: USB 2.0

Оперативен систем ColorOS 7.2 базиран на Android 10
Локација Поддржувајте GPS, A-GPS, Beidou, Glonass, Galileo
Во кутија

OPPO A15s × 1

USB кабел × 1

Адаптер × 1

Игла на SIM-картичка × 1

Заштитен случај × 1

Брз водич × 1

Гарантна картичка × 1

Карактеристики

OPPO A15s

Поголем простор, поголем екран

OPPO A15s може да ја сними секоја фотографија за која сонувате. Главниот објектив од 13MP зачувува јасност, макро-објективот од 2MP фаќа фини детали одблизу, а објективот со длабочина од 2MP го прави секој портрет совршен.

Екран за заштита на очите од 16,55 см (6,52 ")

Екран со оваа големина го прави секое видео големо искуство. Дури и под силна сончева светлина, секој детал е лесен за гледање. Плус, аудио Дирак 2.0 ве потопува во звукот на што и да правите – гледање видеа, игри или слушање музика.

Нашата батерија од 4230mAh останува со вас цел ден. Гледајте HD видеа на Интернет до 16 часа или играјте игри до 6 часа без да треба да застанувате за наплата.

Ги учи вашите навики за спиење и ја намалува потрошувачката на енергија во текот на ноќта

Окта-јадрен процесор

Чувајте сè без проблеми со 4 GB RAM меморија и уживајте во 64 GB простор за сите ваши видеа, фотографии, апликации и повеќе. Како надополнување, уживајте во игри и гледање без заостанувања со моќен окта-јадрен процесор.

4 GB RAM меморија

64 GB РОМ

Може да се прошири на 256 GB

Хипер засилување 2.1

Ги подобрува перформансите на играта и одзивноста на допир

Тенок, елегантен и толку многу идржлив

Опремени со сензор за отпечатоци и Отклучување на лице за AI, OPPO A15 може да се отклучат со само еден допир или поглед. Напредното препознавање на лицето на OPPO ве идентификува врз основа на 128 карактеристики на лицето, што ви овозможува пристап веднаш.