OnePlus N100 (N1)

11.990 ден

Нема на залиха

Спецификација

Димензии Висина: 164,9 мм
Ширина: 75,1 мм
Дебелина: 8,49 мм
Тежина: 188гр
Екран Големина: 6,52 инчи (Аглите на екранот се наоѓаат во рамките на стандарден правоаголник. Дијагонално измерена, големината на екранот е 6,52 инчи во целосниот правоаголник и 6,29 инчи сметка за заоблените агли.)
Резолуција: 720 * 1600 (HD +), 269 ppi
Сооднос на аспект: 20: 9Стапка на освежување: 90 HzТип: капацитивен екран осетлив на допир IPS LCD, 16 милиони бои
Поддршка sRGB
Стакло: 2.5D Corning® Gorilla® стакло 3

Карактеристики

Режим на читање
Ноќен режим

Изведба
Оперативен систем

OxygenOS базиран на Android ™ 10

Процесор

Qualcomm® Snapdragon 60 460

Графички процесор

Адрено 610

RAM меморија

4 GB LPDDR4x

Складирање

64 GB UFS2.1, поддршка за проширување на меморијата до 256 GB

Батерија

5000 mAh (не се отстранува)

18W брзо полнење (9V / 2A)

Камера
Задна камера – Главна

Мегапиксели: 13
EIS: Да
Прозорец: f / 2.2

Макро леќа

Мегапиксели: 2
Бленда: f / 2.4

LED блиц
Автоматски фокус

Да (задна камера – главна)

Видео

Видео 1080p на 30 fps
720p видео на 30 fps
Time-Lapse 1080p 30 fps
Уредувач на видео

Карактеристики

Портрет, режим на движење, HDR, панорама, откривање на сцена во AI, боја на одвојување, филтер

Предна камера:

Мегапиксели: 8
бленда: f / 2.0

Видео на предната камера

1080p видео на 30 fps
720p видео на 30 fps
Time-Lapse

Поврзување LTE-FDD: B1,2,3,4,5,7,8,12,17,20,28
LTE-TDD: B38,40,41
WCDMA: B1,2,4,5,8
CDMA: BC0
GSM: 850/900/1800/1900

LTE / LTE-A

Поддржува до LTE DL 390 Mbps, во зависност од поддршката на операторот

Wi-Fi

Поддршка 2.4G / 5G, поддршка WiFi 802.11 a / b / g / n / ac

Bluetooth

Bluetooth 5.0

Позиционирање

GPS, GLONASS, Beidou, A-GPS, Galileo

Сензори Сензор за отпечатоци на задниот дел, акцелерометар, електронски компас, жироскоп, сензор за амбиентално светло, сензор за близина, САР сензор
Пристаништа УСБ-тип C.

3,5 мм приклучок за слушалки
3-избор-2 хибриден СМС слот (нано-СИМ + нано-СИМ / микроСД)

Копчиња Копче за јачина на звук Копче за
напојување
Аудио Двојни стерео звучници
Поддршка за поништување на бучавата
Мултимедија
Аудио формати

Декодер: WAV, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, WMA, AMR-NB, AMR-WB, FLAC, ALAC, Vorbis, AIFF, APE
кодер: WAV, AAC, AMR

Формати поддржани со видео

Декодер: H264, VP9, ​​HEVC, MPEG-4 SP / ASP, H263 P0 Декодер: H264
BP / MP / HP, HEVC Main, MPEG-4 SP, H263 P0

Формати поддржани со слика

Декодер: BMP, GIF, JPEG, PNG, Webp, HEIF
кодер: JPEG, PNG

Во кутија OnePlus Nord N100
полнач адаптер
USB тип C кабел
Quick Start Водич
Безбедносни Информации
SIM носачот исфрлувачот

Карактеристики

Играј цел ден.

5.000 mAh батерија

+4/64 GB меморија за складирање

+6,52 “Екран

+Двојни звучници

+Тројна камера

4 GB RAM меморија ви помага од преноси до апликации за пораки до повикување на пица за да видите каде е вашата нарачка, додека 64 GB простор нуди многу простор за целата ваша омилена содржина.

Кога добивте голем екран, очекувате голем звук.

N100 има збир на моќни двојни звучници за повеќе извонредно аудио искуство. Значи, без оглед дали ја гледате омилената серија или тој нов филм што чекавте да го видите, секој момент звучи побогато и исполнето.

Првиот чекор за правење одлични фотографии е да ги имате вистинските алатки. N100 доаѓа подготвен со главна камера од 13 MP за зачудувачки снимки, макро леќа за одблизу и лична слика и специјализирана камера за портретни фотографии.