CUDY LT700 – 4G LTE Cat 6 AC1200 Gigabit Wi-Fi рутер

● 4G LTE-Advanced Cat. 6, максимум 300 Gbps преземање
● Побрзо 4G со DL 2CA технологии
● Брзо AC1200 Dual-Band Wi-Fi
● Dal SIM Failover
● WAN Failover
● 4× Gigabit Ports
● 4× отстранливи мобилни антени
● WiFi × 2

8.000 ден

Непотребни слотови за SIM-картичка
Двојните слотови за SIM-картичка обезбедуваат вишок и го одржуваат уредот секогаш онлајн. Двата слота за SIM може да се пополнат, можете да изберете дали да користите SIM-картичка 1 или SIM-картичка 2, или автоматски да изберете од Cudy.

WAN интернет, 4G резервна копија
Поставете WAN/LAN порта како WAN за да му овозможите на Cudy да го користи фиксниот интернет од WAN, а 3G/4G врската работи како резервна копија за да ви обезбеди одржлива и сигурна интернет конекција.

Надворешен SMA конектор за антена
Комбиниран со 4 SMA антена што може да се откачат за поврзување на надворешни мобилни антени за подобар и стабилен сигнал.

4G Band Lock
Заклучувањето на опсегот 4G овозможува заклучување на работната фреквенција 4G на еден или неколку опсези за да се задржи стабилноста на работењето.

TTL Settings
Поддршка за рачно поставете TTL вредности за да се исполнат барањата на интернет провајдерот (како Verizon, Visible).
Постави за поддршка IPv4 TTL и IPv6 HL вредности.

DNS преку TLS
Поддржува шифрирање DNS со CloudFlare или NextDNS или Google, ја заштитува вашата приватност, спречува прислушување и манипулација со DNS податоци преку напади од човек во средината.

Спецификации

 

Модел4G LTE CAT 6 Wi-Fi рутер
Брзина на податоциWi-Fi 2,4 GHz (802,11 n/g/b, MIMO 300 Mbps)
5 GHz (802.11ac/an/a, MIMO 867Mbps)
LTELTE FDD: максимум 300 Mbps (DL)/50Mbps (UL)
LTE TDD: максимум 226 Mbps (DL)/28Mbps (UL)
3.9G (верзија на ЕУ)DC-HSDPA: Макс 42 Mbps (DL)/ HSUPA: Макс 5,76 Mbps (UL)
WCDMA (верзија на ЕУ)WCDMA: максимум 384 Kbps (DL)/Max 384Kbps (UL)
ХардверПроцесор: Mediatek Dual Core 880 MHz
DRAM: 128 MB DDR3 (1 Gbit)
Блиц: 16 MB NOR (128 Mbit)
4 x GbE RJ45: 1 GbE WAN/LAN + 3 GbE LAN
2 x слотови за SIM (нано)
1 x WPS Btton
1 x Копче за ресетирање

2 x фиксни WiFi антени

4 x Мобилни антени што се одвојуваат
LED индикатори (напојување, WiFi, Интернет, сигнал)
СофтверDHCP: Сервер, Список на клиенти, Резервација на адреса
NAT: Препраќање порта, Активирање на порта, UPnP, DMZ
Заштитен ѕид: филтер за Mac, филтер за IP, филтер за домен
DDNS: Компатибилен со уште 20 DDNS провајдери
VPN клиент: PPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard
DNS преку TLS: Cloudflare/NextDNS/Google
Распоред: Распоред за рестартирање / Распоред за Wi-Fi
Интернет протокол верзија 4 или 6 (IPv4/IPv6)
Квалитет на услуга (QoS)
TTL конфигурација (Прошири/Измамување)
Избор на бенд
Мобилен бенд

ЕУ верзија

Модул: EG060K-EA (Qualcomm)
LTE-FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28/B32
LTE-TDD: B38/B40/B41/B42/B43
WCDMA: B1/B3/B5/B8

Американска верзија

Модул: EG060K-NA (Qualcomm)
LTE-FDD: B2/B4/B5/B7/B12/B13/B14/B17/B25/B26/B29/B30/B66/B71
LTE-TDD: B41/B48
ФизичкиДимензии на производот: 253×152.5×48.2mm (ДxШxВ)
Димензии на пакувањето: 415x265x90mm (ДxШxВ)
МоќАдаптер за наизменична струја: Влез: 90~260V Излез: 12V, 1.5A
DC влез (12V-1,5A) Приклучок за буре
поракаИспрати порака
Прими порака
USSD
ЕколошкиРаботна температура: 0°C до +45°C
Температура на складирање: -40°C до +70°C
Релативна влажност: 5% до 95% несостојба
Содржина на пакетот4G LTE WiFi рутер
Адаптер за напојување
RJ45 етернет кабел
Водич за брза инсталација
Системски барањаMicrosoft Windows 98SE/NT/2000/XP/Vista™/7/8/8.1/10, MAC OS, NetWare, UNIX или Linux, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 или друг прелистувач овозможен Java Претплата со интернет услуга провајдер (за пристап до интернет)